28 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:6564

بازدید کل:48771181

بازدید ماهانه:775955

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

صعود به بام قاره آفریقا (قله کلیمانجارو) توسط دو تن از اعضای سازمان

مهندس امین دهقان(عمران) و مهندس عبدالرسول خالقیان(برق) از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در تاریخ 94/8/5 توانستند بام قاره آفریقا قله 5895متری کلیمانجارو را فتح کنند . این قله یکی از قلل هفتگانه جهان است و با ارتفاع نزدیک به 6000متر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . 

نامبردگان  در تاریخ 94/8/1 از طریق پرواز هوایی از تهران به قطر رفته و سپس عازم کشور تانزانیا شدند . پس از ورود به کوهستان کلیمانجارو با چند ساعت پیاده روی به کمپ یا پناهگاه اول به ارتفاع 2700متر رسیده    و یک شب در همانجا استراحت نمودند.    صبح زود  به حرکت خود ادامه داده و بعد از ظهر به پناهگاه دوم 3700متر رسیده و شب مانی انجام دادند. 

روز بعد مجددا پس از چند ساعت کوهپیمایی به پناهگاه سوم به ارتفاع 4700 متری رسیده و هم هوایی و تمرینات لازم انجام شد .   ساعت 11 شب با توکل به خدا کوله قله خود را آماده و به سمت بام آفریقا - قله کلیمانجارو حرکت آغاز شد . پس از طی مصافت شیب دار و طولانی در نهایت ساعت 6:15 صبح 94/8/5  قله زیبای کلیمانجارو  صعود انجام شد. دمای روی قله 10- درجه و بدون امکانات و لباس مناسب کوهنوردی و صعود ممکن نبود . 

این سفر مهیج در کوهستان کلیمانجارو، 5 روز به طول انجامید.

 لازم به ذکر است ، آقای مهندس دهقان حدود سه ماه قبل نیز در تاریخ 94/5/5  موفق به صعود قله 5642متری البروس(بام اروپا) شد .

روابط عمومی سازمان

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :