4 ارديبهشت 1397
1 2
 • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

 • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

 • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

 • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
 • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
 • تاییدیه فنی نقشه های سازه در سازمان،مجوزی قانونی برای اجرای مازادبر متراژ پروانه نبوده ودرصورت عدم اصلاح پروانه،مسئولیت اجرای مغایرباپروانه به عهده مهندس ناظرخواهد بود.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:16655

بازدید کل:35250158

بازدید ماهانه:118579

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

گزارش سی و ششمین جلسه هیأت مدیره سازمان مورخ 95/05/04

                                           " سی و ششمین جلسه هیأت مدیره"

سی و ششمین جلسه هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان مورخ 95/5/4 رأس ساعت 17 با حضور 13 نفر از اعضاي اصلي هيأت مديره و 4 نفر از اعضاي علي البدل شروع شد و پس از بحث آزاد اعضاء، هيأت مديره وارد دستور جلسه گرديد و جلسه رأس ساعت 19:30 خاتمه يافت.

در ابتدای جلسه مصوبات هیأت رئیسه توسط دبیر سازمان قرائت گردید و مصوبات مذکور مورد نقد و بررسی قرار گرفت، از جمله مباحثی که مورد نقد و بررسی قرار گرفت عبارتند از :

 1. موضوع تفاهم نامه همکاری چهارجانبه اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل صنعت،معدن و تجارت، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان با موضوع ساماندهی و آموزش مجریان لوله کشی گاز و نصابان تجهیزات گازسوز مورد بحث قرار گرفت و کلیات آن باتفاق آراء تصویب شد و مقرر شد جزئیات آن توسط هیأت رئیسه مورد بررسی قرار گیرد و هیأت مدیره تغییرات جزئی و اعمال آن را به هیأت رئیسه تفویض نمود.
 2. تعیین تکلیف گزینش نمایندگان هیأت مدیره جهت عضویت در کمیسیون دفاتر نمایندگی مطرح شد و پس از بحث و بررسی مقرر شد کمیسیون دفاتر نمایندگی با ساختار فعلی به کار خود ادامه بدهد.
 3. بررسی و اتخاذ تصمیم در رابطه با خرید ملک پیشنهادی توسط دفتر نمایندگی سازمان مستقر در شهرستان نجف آباد، جهت رمپ ساختمان دفتر نمایندگی و تأمین مالی از محل دارایی های غیرمنقول دفتر فوق مطابق بند 6 جلسه 94/1/14 هیأت رئیسه به اتفاق آراء مورد تأئید و تصویب قرار گرفت.

4- ارائه گزارش و دریافت نظرات اعضاء محترم در خصوص تغییر و تحول و ارائه رویکرد های نوین در ساختار اجرایی سازمان صورت پذیرفت و پس از ارائه گزارش آقای مهندس طاهری اصل در خصوص چارت سازمانی جدید و بحث و ارائه نقطه نظرات اعضاء محترم مقرر شد کمیته معرفی شده در جلسات قبلی مباحث را جمع بندی کند و در جلسه آتی ارائه نمایند.

      5-تفویض اختیار هیأت مدیره به هیأت رئیسه در خصوص تأئیدیه کاربرگ شماره یک مربوط به انجام خدمات رایگان مهندسی ابلاغیه 400/57865  مورخ 94/10/20 معاون محترم وزیر مطرح گردید و پس از بحث و بررسی مقرر شد موضوع توسط هیأت رئیسه همراه با آقای مهندس مهربد موضوع را پیگیری کنند و موضوع به هیأت رئیسه تفویض شد.                   

     6-موضوع برگزاری نمایشگاه بین المللی انرژی با همکاری شورای مرکزی و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت مطرح گردید و با شرط عدم هزینه سازی برای سازمان به اتفاق آراء تصویب شد.

     7-موضوع برگزاری همایش اقلیم با هزینه کرد حداکثر 10 میلیون تومان مطرح و به اتفاق آراء تصویب شد.

 

                                                                                                                                 احمدرضا طاهری اصل

                                                                                                                              دبیر هیأت مدیره