27 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:17168

بازدید کل:48757224

بازدید ماهانه:761998

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

دیدار هیات مدیره سازمان با مسئول بسیج مهندسی عمران و معماری استان به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج

به مناسبت هفته گرامی داشت بسیج، اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با حضور در محل بسیج مهندسین استان اصفهان با مهندس حمزه مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان دیدار نمودند. 

در این دیدار مهندس عسکری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، ابراز امیدواری نمودکه همکاری های نظام مهندسی و بسیج در جهت ارتقا کیفیت ساخت و ساز و علمی مهندسین، توسعه یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با اشاره به برگزاری شایسته هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره از  هیات نظارت و اجرایی انتخابات تقدیر و تشکر نمود و افزود : در این دوره شاهد تشکیل یک هیات مدیره همدل و همسو جهت پیشبرد امور و رسیدن به اهداف متعالی نظام مهندسی هستیم ولی به این معنا نیست که در هیات مدیره تضارب افکار و بحث بر روی موضوعات مختلف  وجود ندارد، در تمامی جلسات بحث و بررسی در مورد مسائل به صورت بسیار تخصصی و منطقی انجام می شود و تا حاضرین در جلسه به اقناع نرسند هیچ موردی تصویب نمی شود. ایشان افزود : هیات مدیره استان اصفهان اولین هیات مدیره در کشور بود که بعد از انتخابات بلافاصله تشکیل جلسه داد و اعضای هیات رئیسه آن مشخص و آغاز به کار نمودند، در حالی که برخی از استان ها با گذشت چند ماه از انتخابات هنوز نتوانسته اند حتی تشکیل جلسه بدهند.

مهندس عسکری با تاکید براینکه در دوره های مختلف همواره نظام مهندسی اصفهان پیشتاز و الگو  بوده است گفت :  امیدوارم با کمک تمام اعضای هیات مدیره بتوانیم در پیشبرد اهداف نظام مهندسی در کل کشور اثر گذار باشیم .  ایشان انتصاب وزیر جدید راه و شهرسازی را که آشنا به امور نظام مهندسی و عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز هست نقطه عطفی جهت تعالی مجدد سازمان دانست و بیان داشت : پیگیر هماهنگی های لازم  جهت دیدار با ایشان هستیم تا بتوانیم با کمک جناب مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی دغدغه مهندسان برای اشتغال و نحوه ارایه خدماتشان را برطرف نمائیم.

مهندس حمزه مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و تولد پیامبر گرامی اسلام، هفته بسیج را به همه مهندسان تبریک و با بیان این فرمایش مقام معظم رهبری که : بسیج یعنی حضور بهترین و بانشاط ترین و با ایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان هایی که برای منافع ملی، برای اهداف بالا، کشورشان به آنها نیاز دارد. از حضور هیات مدیره جدید سازمان در این دیدار تشکر نمود.

ایشان با تاکید بر وجود پتانسیل های خوب علمی و مهندسی در مجموعه بسیج مهندسین گفت : از شما میخواهم تا بسیج مهندسین را یک مجموعه جدا از نظام مهندسی ندانید، زیرا اکثریت اعضای ما عضو نظام مهندسی هستند و ما نیز خودمان را جزیی از سازمان میدانیم و با این توانایی ها می توانیم کمک و یاری رسان نظام مهندسی باشیم، ما اعتقادمان این است که بسیج مهندسین می تواند به عنوان یک بازوی قوی علمی، فکری، اجرایی و قابل اطمینان در کنار هیات مدیره  ایفای نقش نماید. کما اینکه در گذشته همواره بسیج در کمیسیون ها ، همایش های مشترک ، دوره های آموزشی و ... حضور مستمر و تاثیر گذاری داشته است.

مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان از چاپ کتاب های متعدد از جمله کتاب شاهکارهای مهندسی در زمان دفاع مقدس که توسط مهندسین به انجام رسید است خبر داد و گفت : امیدواریم با مساعدت هیات مدیره و ریاست سازمان این کتاب ها در اختیار اعضا قرار گیرد. وی تهیه چندین قسمت پویا نمایی ترویجی و فرهنگی، اپلیکیشن های آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی حضوری و مجازی با ارایه مدرک فنی و حرفه ای،  انجام طراحی محاسبه و نظارت برای ساخت و ساز در مناطق محروم تحت عنوان اردوهای جهادی و برگزاری دوره های آموزشی در مبحث پدافند غیر عامل را از جمله فعالیت های بسیج مهندسین بر شمرد.

مهندس حمزه با بیان اینکه همواره دو مطالبه از نظام مهندسی داریم گفت : اولین مطالبه گری ما خواسته و انتظارات مردم است که متاسفانه در دوره های مختلف به عنوان افراد و خدمات گیرندگان نظام مهندسی ، مغفول مانده اند و به جلب رضایت آنها از خدمات مهندسان  پرداخته نشده است،  از ریاست سازمان درخواست میکنیم سیستم را راه اندازی نمایند تا روزانه میزان رضایتمندی مردم از خدمات سازمان چک شود.   سپس به مطالبات مهندسین توجه ویژه عنایت شود زیرا آنان میخواهند بابت خدماتی که میدهند بهره خوبی را ببرند و پیگیرمطالبات صنفی این عزیزان نیز هستیم .  بسیج مهندسین می تواند هم نقش بازوی کمک رسان به سازمان را داشته باشد و هم مجموعه مطالبه گر در موارد ذکر شده باشد .  

در این دیدار که اعضای هیات مدیره، بازرسان سازمان و تعدادی از مهندسین بسیجی پیشکسوت نیز حضور داشتند موارد زیر به صورت اجمالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت :

- اعلام آمادگی و استقبال از برگزاری دوره های آموزشی مشترک

- آماده همکاری در زمینه برگزاری مشترک دوره های بین المللی انرژی های نو  

- درخواست از بسیج مهندسان جهت اطلاع رسانی بیشتر و کامل تر از خدمات در حال ارایه

-  آمادگی سازمان برای اختصاص قسمتی از سایت به فعالیتهای بسیج مهندسان

- توسعه روابط دو سویه بین سازمان وکارگروه های تخصصی بسیج مهندسین  و ممانعت از موازی کاری

- استفاده اعضای سازمان از دوره های مجازی بسیج و استقبال شهرستان ها از این دوره ها

- همکاری دوجانبه جهت برگزاری دوره های آموزشی مبحث 21 و پدافند غیرعامل برای اعضای سازمان

- استقبال نظام مهندسی از نرم افزارهای آموزشی و مهندسی تهیه شده توسط بسیج مهندسین

- تشکیل کمیسیون های مشترک

- حضور بیشتر بسیج مهندسین در کمک رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده

- تلاش هرچه بیشتر جهت ترویج روحیه و اخلاق بسیجی در میان مهندسان

- انتقال مدیریت بسیجی دوران انقلاب و دفاع مقدس به نسل جدید

- ورود بسیج مهندسان در آموزش مردم جهت شناخت بیشتر مقررات ملی ساختمان و نقش نظام مهندسی در ساخت و ساز  ایمن و صیانت از سرمایه های ملی

- دخالت فنی تخصصی  بسیج مهندسان جهت رفع بحران کم آبی و برگشت آب زاینده رود

 

 

 

 

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :