28 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:7470

بازدید کل:48772087

بازدید ماهانه:776861

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

بازدید ریاست سازمان از برخی دفاتر نمایندگی شهرستان ها طی هفته گذشته و اعطای احکام مسئولین

مهندس عسکری طی هفته گذشته از دفاتر نمایندگی شهرستان های دولت آباد- شاهین شهر- فلاورجان- فولادشهر-زرین شهر- نجف آباد- خمینی شهر- بهارستان - مبارکه - شهرضا بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با مسئولین و اعضای هیات نمایندگی  این دفاتر در زمینه های مختلف به گفتگو پرداختند و احکام مسئولین این شهرستان ها به ایشان اعطا گردید.شایان ذکر است مهندس وزیری به عنوان مسئول دفتر بهارستان و مهندس قدیریان به عنوان مسئول دفتر مبارکه منصوب گردیدند.

ریاست سازمان در این بازدید ها اظهار داشت:  با کمک هیات مدیره و  با دقت هرچه بیشتر به بررسی امورات و مشکلات این دفاتر می پردازند تا اعضایی که به سازمان امیدوار هستند نا امید نگردند. ایشان با اشاره به اینکه وجود دفاتر نمایندگی نظام مهندسی در مناطق محروم باعث بهبود کیفیت ساخت و ساز می شود گفت : می بایست تمام تلاشمان را به کار ببندیم تا در تمام مناطق استان با نظارت مهندسان شاهد احداث ساختمان های  استاندارد و مهندسی باشیم و از هدر رفت سرمایه های ملی جلوگیری شود زیرا  یکی از وظایف نظام مهندسی صیانت از سرمایه ملی است. نظام مهندسی باید نظرات فنی و مهندسی خود را در زمینه های مختلف استانی و کشوری اعلام  نماید و یکی از وظایف ما ارتقای کیفی خدمات مهندسی است . ایشان از کلیه مسئولین دفاتر نمایندگی خواستند تا تعاملات خود را با کلیه ادارات توسعه دهند.

مهندس عسکری با اشاره به کم شدن تلفات جانی و مالی در زلزله های اخیر کشور گفت : این دست آورد حضور مهندسان در عرصه های ساخت و ساز است و باید تلاش شود ارایه خدمات مهندسی در تمام استان حتی در دور افتاده ترین مناطق نیز در دسترس مردم قرار گیرد .

ایشان از راه اندازی سامانه ارجاع کار گاز خبر داد و افزود :  بزودی شاهد ارجاع کار به بازرسین گاز از طریق این سامانه خواهیم بود و بسیاری از مشکلات این حوزه حل خواهد شد .

مهندس عسکری از پروژه های در حال احداث ساختمان اداری برخی از دفاتر بازدید بعمل آورد.

در این مجموعه بازدیدها مسائل ذیل از طرف مسئولین و اعضای هیات نمایندگی دفاتر فوق الذکر مطرح و ریاست سازمان قول به پیگیری و رسیدگی به آنان را داد.

- رسیدگی به وضعیت پروزه های نیمه تمام

- تاکید بر لزوم اجرایی شدن مجری ذیصلاح

-  نقشه های تایید فنی

- کنترل نقشه های معماری

- بازرسی گاز

- وحدت رویه گاز

- مشکلات تعیین بازرسان گاز

- بررسی قراردادهای نظارت و داوری

- مدت زمان اعتبار پروانه های ساختمانی

- قانون بکارگیری بازنشستگان

- ساماندهی امور گاز و کنترل مضاعف

- تاکید بر لزوم استحکام بنا ها و کنترل نقشه های معماری

- استفاده از ظرفیت های تولید کننده های موجود در هر شهرستان

- توجه ویزه به حفاظت از محیط زیست

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :