28 تير 1398
1 2
 • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

 • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

 • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

 • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

 • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
 • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:6571

بازدید کل:48771188

بازدید ماهانه:775962

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

اعضای گروه تخصصی برق

مهندس بهروز نادري- مهندس محمد نشاسته گران - مهندس سعيد رحيمي- مهندس ايرج رخصتي- مهندس عليرضا پورهمايون- مهندس اصغر رحیمی - مهندس حبیب اله مظاهری

 

ماده 3- شرح وظایف گروه‏های تخصصی هفتگانه، گروه‏های تخصصی هفت رشته، مطابق ماده (77) آیین‏نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان وظایفی را به شرح زیر بر عهده دارند :

 1. امور تخصصی مرتبط با رشته خود را در جلسات گروه طرح و مورد بررسی و حل و فصل قرار داده و نظرات و پیشنهادات خود را برای نظام مهندسی ساختمان استان ارسال دارند.
 2. ارایه پیشنهادات لازم درخصوص نحوه ارتقاء کمی و کیفی سطح مهارت‏های تخصصی، فرآیندهای نظارت مضاعف و همچنین ارزیابی خدمات مهندسی به هیأت مدیره.
 3. همکاری با سایر گروه‏های تخصصی هفتگانه سازمان استان در راستای موضوعات مشترک.
 4. پیشنهاد برنامه و بودجه سالیانه گروه تخصصی و همچنین ارایه گزارش عملکرد در پایان هر فصل به هیأت مدیره.
 5. تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه‏ریزی همایش‏های تخصصی مطابق برنامه و بودجه گروه در ارایه خدمات مشاوره‏ای به متقاضیان، ارتقاء دانش تخصصی و فنی اعضاء و آگاه نمودن آنها به ضوابط و مقررات قانونی با هماهنگی سازمان.
 6. پیشنهاد تشکیل کمیته‏های کارشناسی مورد نیاز هر گروه حسب ضرورت به سازمان.
 7. تهیه مشخصات فنی و ضوابط اجرایی تخصصی با رویکرد فناوری‏های نوین در صنعت ساختمان و صرفه‏جویی در مصرف انرژی و ارایه آن به سازمان.
 8. ارایه پیشنهادات لازم در راستای تدوین و اصلاح مقررات ملی ساختمان.
 9. ارتباط و همکاری با انجمن‏های صنفی و حوزه‏های تخصصی با هماهنگی سازمان.
 10. هر نوع وظیفه دیگری که به موجب قانون و آیین‏نامه اجرایی و سایر مقررات مربوط، به تصویب هیأت مدیره برسد.

تبصره 1- هیأت مدیره سازمان نیز قبل از تصمیم‏گیری در مورد اموری که اختصاصاً به یکی از رشته‏های هفتگانه مربوط است نظر گروه تخصصی مربوطه را استعلام نموده و آن را در تصمیم‏گیری خود مورد توجه قرار دهد. گروه تخصصی دو هفته مهلت دارد تا پاسخ هیأت مدیره را ارسال نماید.

تبصره 2- هیأت مدیره هر یک از استان‏ها به منظور هماهنگی بیشتر گروه‏ها و پیگیری امور مرتبط می‏توانند " دفتر مدیریت هماهنگی گروه‏ها و کمیسیون‏های تخصصی " تشکیل داده و یا یک نفر کارشناس را به عنوان دبیر مشترک در رشته‏های موضوع قانون منصوب نمایند.

تبصره 3- چنانچه موضوعات فنی و تخصصی در حیطه هر یک از رشته‏های هفتگانه در جلسات هیأت مدیره یا سایر بخش‏های سازمانی محل اختلاف واقع شود، سازمان استان می‏بایست موضوع را جهت حل و فصل به شورای مرکزی ارجاع نماید.