13 خرداد 1399
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:8856

بازدید کل:61608755

بازدید ماهانه:536604

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

ارزیابی و ممیزی انرژی ساختمان شرکت گاز تیران

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری اجرای طرح ملی افزایش کارآیی موتورخانه‏ها در سطح استان اصفهان فی مابین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور، استانداری اصفهان، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، شرکت گاز استان اصفهان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، اقدام به ارزیابی و ممیزی انرژی ساختمان شرکت گاز تیران اصفهان در اسفند ماه 97 نمودند.

ساختمان شرکت گاز تیران از دو ساختمان متصل شامل ساختمان اداری به مساحت تقریبی 302 متر مربع و ساختمان انبار و کارگاه مجموعا به مساحت تقریبی 120 متر مربع و همچنین ساختمان پایش به همراه محوطه به مساحت 1995 متر مربع با قدمت 31 سال می باشد.

سیستم گرمایش ساختمان اصلی، شامل یک عدد دیگ آب گرم با ظرفیت حدود 86000 کیلو کالری بر ساعت و سرمایش این ساختمان از طریق کولر آبی می‌باشد. با توجه به آنالیز دود اندازه گیری شده، دمای دود متوسط حدود 70 درجه سانتیگراد و متوسط درصد اکسیژن موجود در دود نیز حدود 1.1 درصد می باشد، که متوسط راندمان غیر خالص احتراق حدود 7/87 درصد و متوسط راندمان خالص حدود 97 درصد برآورد می شود. با توجه به اعداد فوق راندمان احتراق در حد (خوب) است. همچنین براساس استاندارد 14254 رده مصرف انرژی این ساختمان c می باشد و شاخص مصرف انرژی آن 238 کیلو وات ساعت بر مترمربع در سال است. میزان مصرف گاز سالانه 8824 مترمکعب و میزان مصرف برق سالانه 11855 کیلووات ساعت می باشد.

راهکارهای کاهش مصرف انرژی برای این ساختمان در قالب راهکارهای پرهزینه، هزینه متوسط و کم هزینه ارائه گردید که از اهم این راهکارها می توان به تنظیم دمای داخل اتاق ها و نصب شیر ترموستاتیک، استفاده از سایه بان برای کولرهای آبی و گازی، ارتقاء سیستم کنترل منبع کویلی، استفاده از انرژی خورشیدی جهت تامین آب گرم مصرفی، استفاده از پنجره ها و درهای دو جداره ، تفکیک کاربری ها، عایق کاری و رسوب زدائی می توان نام برد.

تیم کارشناسی و ارزیابان انرژی سازمان به تفکیک رشته ها از جناب آقای مهندس سجادی کارشناس انرژی در رشته مکانیک، مهندس ملانوروزی کارشناس انرژی در رشته برق و مهندس احمدی مطلق کارشناس انرژی در رشته معماری تشکیل شده بود.

 

 

 

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :