13 خرداد 1399
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:6680

بازدید کل:61606579

بازدید ماهانه:534428

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

گزارش نشست خبری ریاست سازمان به مناسبت برگزاری نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان 18مهرماه

مهندس عسکری در حضور برخی خبرنگاران و مسئولین استان بیان داشت :

اولین بار این نمایشگاه در کشور با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان در تاریخ 15 لغایت 21 آبان ماه سال 1372 در یک فضای بسیار محقر برگزار شد و تاکنون سازمان با همکاری شرکت نمایشگاه ها موفق به برگزاری بیش از 100 نمایشگاه در زمینه های ساختمان، دکوراسیون داخلی، معماری و فن­آوری­های نوین ساختمان، تکنولوژی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، کاشی و سرامیک ، شیرآلات بهداشتی، صنایع چوب و مبلمان برگزار نموده است. خوشبختانه در حال حاضر نمایشگاه با نظمی خاص و در یک فضای خوبی برگزار می‏شود. امید است با همت شورای اسلامی شهر محل جدید نمایشگاه های استان اصفهان به بهره برداری برسد. پتانسیل استان در مورد تولید مصالح و فناوری های نوین بسیار بالا است و ما چاره ای نداریم جز این که به سمت فناوری های نوین برویم. مصالح سنتی ساختمانی که الان استفاده می‏کنیم رو به اتمام است و اگر از معادن شن و ماسه ای که در شرق اصفهان وجود دارد بازدید کنید خواهید دید که چه فاجعه ای دارد اتفاق می‏افتد و یا کوره های آجر که هم در تولید مصالح، انرژی بسیاری را مصرف می‏کند و هم این که مصالحی که تولید می‏کنند آنچنان کارایی ندارد. مقدار ضایعات و نخاله ای که از ساختمان خارج می‏شود از مقدار مصالحی که وارد ساختمان می‏شود بیشتر است و نشان دهنده ی این است که بهینه مصرف نمی‏کنیم و به سمت کارهای خوب نمی‏رویم.

رئیس سازمان افزود : بند 35 ماده 73 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که مصوب هیأت وزیران هست، سازمان‏های نظام مهندسی ساختمان را موظف کرده که در ایجاد این نمایشگاه ها شرکت کنند. علتش هم این است که ایجاد چنین نمایشگاه هایی برای متخصصین محل خوبی برای تعامل و آگاهی از آخرین تکنولوژی‏ها است. بسیار خرسندم که حدود دوازده درصد از فضای نمایشگاه را به هوشمند سازی ساختمان ها اختصاص داده اند. این تنها راه چاره‏ی ما در صرفه‏جویی انرژی است. انرژی های فسیلی همانطورکه می‏دانید در آلودگی هوا مؤثر است و البته رو به اتمام می‏باشد و باید به سمت هوشمند سازی ساختمان‏ها پیش برویم.

وی در پایان اظهار داشت : ما در سازمان نظام مهندسی بنا را بر این گذاشتیم که رویدادها و کلاس هایی را برگزار کنیم که مهندسان فارغ التحصیل دانشگاه به صورت عملی تر با پیشرفت های تکنولوژی ساختمان آشنا شوند.

 

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :