3 تير 1397
1 2
  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • تاییدیه فنی نقشه های سازه در سازمان،مجوزی قانونی برای اجرای مازادبر متراژ پروانه نبوده ودرصورت عدم اصلاح پروانه،مسئولیت اجرای مغایرباپروانه به عهده مهندس ناظرخواهد بود.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:44476

بازدید کل:37884360

بازدید ماهانه:133872

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

جلسه‎ی مورخ 16/05/1391

بسمه‎تعالی

اهم مصوبات هیأت‎مدیره‎ی سازمان در جلسه‎ی مورخ 16/05/1391

جلسه‎ی هفتگی هیأت‎مدیره‎ی سازمان در ساعت 17 روز دوشنبه مورخ 16/05/1391 در محل اتاق جلسات سازمان تشکیل گردید. در این جلسه به ترتیب:
1- آیاتی چند از کلام‎اله مجید تلاوت و ترجمه شد.
2- در بحث آزاد، دو نفر از اعضای هیأت‎مدیره (آقایان مهندس عسکری و مهندس ربیع‎زاده) مطالبی را به‎عنوان پیش از دستور به اطلاع هیأت‎مدیره رساندند.
3- آقای مهندس بهبهانی رییس سازمان ضمن پاسخگویی به سؤالاتی که در جلسه‎ی قبل مطرح شده بود، گزارشی از اهم موارد جاری سازمان را به شرح زیر به سمع اعضای هیأت‎مدیره رسانید:
الف) کنترل نقشه‎های 6 الی 10 سقف در سازمان عملیاتی شده و برنامه‎ریزی برای کنترل نقشه‎های تأسیساتی هم در دست انجام است.
ب) در پاسخ به درخواست اعضای محترم سازمان در مجمع عمومی مبنی‎بر تجدیدنظر در شیوه‎ی ارجاع خدمات مهندسی، مدیر توسعه و برنامه‎ریزی سازمان جلساتی را جهت دستیابی به تعامل مورد نظر با مسؤولان ذی‎ربط در شهرداری اصفهان داشته و حاصل این مذاکره در قالب طرحی آماده شده که فعلاً در مرحله‎ی نظرسنجی از اعضای محترم سازمان قرار دارد.
ج) شرح وظایف پرسنل سازمان براساس چارت جدید تشکیلاتی سازمان توسط مدیران مختلف سازمان تهیه و ارائه شده که پس از انجام حک و اصلاحات لازم آماده‎ی ارائه به جلسه‎ی هیأت مدیره خواهد شد.
د) دو جلسه‎ی شورای فنی استان در رابطه با مسکن مهر در شهر نطنز و همچنین آزمایشگاه‎های بتن و بتن پرمقاومت تشکیل گردید.
هـ) جلساتی در رابطه با طراحی و نظارت بر ساخت مساجد با مسؤولان شهرداری و ستاد ائمه جماعت تشکیل و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.
و) جلسه‎ی هیأت‎ چهارنفره‎ی استان تشکیل و پیشنهادات سازمان در رابطه با تعرفه‎ی طراحی و نظارت بر اجرای سوله‎های صنعتی، تعرفه‎‎ی جدید بازرسی لوله‎کشی گاز، بخشودگی خدمات عام‎المنفعه، چگونگی رفع مشکل کمبود مهندسان معمار و الزام استفاده از مجریان ذی‎صلاح از گروه "د" به تصویب رسید و منتظر ابلاغ آن‎ها هستیم.
4- اهم موارد مطروحه در جلسات هیأت‎ رییسه‎ی سازمان در مورخه‎های 13، 15، 17، 27، 29 تیرماه و 5، 10 و 12 مرداد‎ماه توسط آقای دکتر صنیع‎زاده، دبیر هیأت‎رییسه‎ به هیأت‎مدیره‎ی گزارش گردید.
5- در ادامه، هیأت‎مدیره‎ وارد موارد دستورجلسه گردید و پس از بحث و تبادل‎نظر، در هر مورد تصمیمات زیر اتخاذ گردید.

الف) تعرفه‎ی جدید خدمات مهندسی با بیست‎درصد افزایش نسبت به سال قبل به تصویب رسید و مقرر گردید: (1) تعرفه‎ی جدید از تاریخ 15/6/1391 ملاک عمل قرار گیرد و (2) توضیحات تکمیلی در قالب یک نامه‎ی علیحده به اطلاع اعضای محترم سازمان رسانده شود و (3) تعرفه‎های خدمات شهرسازی و نقشه‎برداری نیز به صورت همزمان اعلام شود.
ب) آقای مهندس نجفی، نایب رییس دوم سازمان گزارش پیشرفت کار برنامه‎ی هشت ماده‎ای مصوب هیأت‎مدیره‎ را به تفکیک هر بند از برنامه به اطلاع جلسه رسانید.
ج) با توجه به مزایده برگزارشده و مصوبه‎ی کمیسیون معاملات، با واگذاری چاپ نسخ ماهنامه‎ی «دانش‎نما» و دانش‎نما+ طی یک‎سال آینده به مؤسسه‎ی ترام چاپ موافقت گردید.