9 اسفند 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:23478

بازدید کل:57560476

بازدید ماهانه:374047

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

نشست مشترک مدیر عامل،معاونین و مدیران شرکت ملی گاز با رئیس و هیات رئیسه سازمان

جلسه ای در تاریخ 20-9-95 با حضور آقای مهندس زهتاب رئیس سازمان و آقای مهندس طاهری اصل دبیر هیات رئیسه و مسئول کمیته فنی گاز سازمان ، مسئول واحد گاز سازمان و آقای مهندس علوی مدیر عامل شرکت گاز استان به همراه معاونین و مدیران واحد شرکت ملی گاز استان برگزار شد.

در این جلسه آقای مهندس علوی مدیر عامل شرکت گاز استان با اشاره به لزوم برگزاری منظم کلاسهای ارتقا علمی مهندسی و تاکید بر لزوم افزایش کیفیت بازرسی و نیز لوله کشی گاز داشت. همچنین ایشان ساماندهی مجریان گاز پروژه های عمده با فشار 2 تا 60  psi را خاطر نشان کرد و در ادامه برگزاری جلسات مشترک در رابطه با بهینه سازی مصرف را عنوان نمود .

آقای مهندس زهتاب رئیس سازمان عنوان کرد آمادگی جهت انجام بازرسی گاز پروژه های صنعتی با فشار 2 تا psi60   و همچنین جهت اجرای مبحث 22 مقررات ملی با همکاری شرکت گاز با آماده سازی تبصره های قانونی لازم از ابتدای سال 96 را اشاره داشت و در ادامه ایشان افزایش ارتباطات فنی بین دو ارگان را تاکید نمود.

آقای مهندس طاهری دبیر هیات رئیسه سازمان و مسئول کمیته فنی گاز نیز بر لزوم اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان در جهت جلوگیری از حوادث را عنوان نمود و اشاره کرد حداقل این مبحث در بحث بازرسی ادواری گاز قابلیت اجرایی دارد شناسایی و آموزش نصابان تجهیزات گازسوز و ساماندهی آنها را تاکید نمود . همچنین ایشان لزوم اطلاع رسانی در جهت آگاهی عموم مردم در رابطه با حوادث گاز را مهم شمرد در ادامه تاکید به اجرایی شدن بحث تزریق گاز آنهم با حضور نماینده شرکت گاز ، اشاره نمود مبالغ ناچیزی که بازرسین گاز دریافت می کنند در قبال مسئولیت سنگین آنها قابل مقایسه نیست و با اجرایی شدن بحث تزریق گاز، بازرسی اداری و ساماندهی مجریان و نصابان گاز می توان کمی ایمنی و اطمینان را در این زمینه افزایش داد. و در جهت افزایش کیفیت فرایند لوله کشی گاز نیاز به تشکیل کمیته تخصصی مشترک با شرکت گاز جهت بررسی مشکلات و بازدید های دوره ای و نحوه اجرایی نمودن مباحث مختلف از جمله بازرسی گاز صنایع  تزریق گاز و .. می باشد.

روابط عمومی

 

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :